Elektrotraumas

Noteikti tu zini, cik elektrība var būt bīstama, ja notiek tieša saskare ar cilvēka ķermeni, kā rezultātā varam gūt ļoti smagas, pat nāvējošas traumas. Tādēļ vienmēr atceries būt ļoti piesardzīgs it visā, kas attiecas uz elektrību un tās lietošanu.

ATCERIES! Nekādā gadījumā nedrīkst pieskarties un tuvoties cilvēkam, kuru ir skārusi strāva! Nekavējoties meklē pieaugušā palīdzību vai zvani 112!

Elektrotrauma

ATCERIES

Svarīga ir piesardzība:

Pamanot jebkādas elektriskās ierīces (tas var būt matu fēns, gludeklis, tējkanna vai kāda cita ierīce) bojājumu, piemēram, vadā, neskaries tai klāt, bet pastāsti par to pieaugušajam.

Nekad nerāpies pāri sētai apsargājamās teritorijās, jo dažreiz sētai var būt pieslēgta elektrība. Tāpat nerotaļājies elektrības transformatoru tuvumā, kur tiek pārvadīta liela elektrības jauda.

Ja pamani bojātu elektrības vadu, nekad tam netuvojies, bet informē par to pieaugušos vai zvani 112.

Zibens bērni

Jāuzmanās arī no zibens – tas var trāpīt cilvēkam un izraisīt dzīvībai bīstamas traumas. Tāpēc zibens laikā mājās aizver logus un izslēdz elektroierīces (televizoru, radio, datoru), neizmanto mobilo telefonu. Savukārt, ja esi ārpus mājās, tad nekad zibens laikā nepeldies un neuzturies pie ūdens krātuvēm, neslēpies no lietus zem augstiem, nomaļus augošiem kokiem. Zibens laikā arī nedrīkst braukt ar riteni, motorolleri.